Рибу, птицю - беруть руками?

Сучасне суспільство змушує нас постійно бути в тонусі. І здавалося б, простий похід в ресторан, що завжди асоціювалося з відпочинком, може викликати стрес: незнайоме меню, невідомі столові прилади, незрозуміла подача блюд.
Отже, давайте з вами розглянемо яким же інструментом за правилами етикету прийнято користуватися за столом, вживаючи рибу та птицю.

Риба

Рибні страви з точки зору етика є одними з найскладніших. Якщо риба подана цілком в смаженому, вареному або тушкованому вигляді, насамперед потрібно пам'ятати, що її не можна різати. Використання ножа можливе виключно для відділення м'якоті від кісток.
Рибний ніж відрізняється від звичайного меншим розміром, його кінчик тупий, схожий на лопатку, а рибна вилка має чотири зубця і часто ширше звичайної. Класично, при подачі риби, стіл сервірують рибним ножем праворуч і виделкою зліва. Якщо ж вам подали дві виделки, то правою виделкою відокремлюйте м'якоть від кісток, а лівої кладіть шматочки риби в рот. У випадку, якщо подана одна виделка, її беруть у праву руку, а в ліву беремо шматочок хліба, щоб ними притримувати шматочки риби. Хліб, між іншим, прийнято відламувати шматочками від скибочки, лежачого на тарілці.

Рибу прийнято їсти зверху до хребта, потім перевертати і їсти нижню частину. Якщо дрібні кісточки потрапили в рот, потрібно перемістити їх губами на вилку і покласти на край тарілки або, якщо є, на маленьку тарілочку. Вживаючи малосольну, копчену або іншу тверду рибу, можна використовувати звичайний ніж і виделку. Якщо подана копчена або варена риба, з неї спочатку відокремлюють шкіру, потім вже знімають м'якоть з кісток.

OQmDtW5wQxg


Птиця і дичина

Якщо разом з поданою стравою з птиці або дичини вам подали тарілку для полоскання пальців з теплою водою, попередньо зрізавши м'якоть за допомогою виделки і ножа, ви можете сміливо взяти кісточку правою рукою і об'їсти залишки м'яса. Кісточки кладіть на край тарілки, а пальці обполіскуйте в тарілці для полоскання і витирайте серветкою. У рідкісних випадках, замість полоскальниці подають вологі рушники. Якщо ні полоскальниці, ні вологого рушника немає, м'ясо обрізають від зовнішньої сторони до кістки виключно виделкою і ножем.

Курчат-табака їдять руками.

Так само руками можна брати курячі ніжки невеликого розміру з одягненою на кісточку фольгою або папільйотки. Не забувайте, що котлети по-київськи теж можуть подаватися на кісточці з фольгою або папільйоткою, але їх необхідно їсти за допомогою ножа і виделки, щоб не обпектися гарячою олією.

Існує так само негласне правило, що якщо подається птах або дичина цілою, право на її оброблення надається старшому за віком людині за столом. Між іншим, у деяких етнічних спільнотах замість теплої води в тарілці для полоскання пальців наливають міцні спиртні напої, за типом настоянок або просто горілку для попередньої дезінфекції рук перед оброблення дичини.

hOnp1jJlfl4


Що ж, це основні правила етикету при вживанні страв з риби, птиці, дичини, але якщо все ж станеться так, що в ресторані Вам подадуть незнайоме блюдо, абсолютно не негожим буде запитати в офіціанта яким прибором користуватися і як.

Поделиться

Це цікаво!

Новини ресторану

Новорічна ніч в ресторані «Гранд Чері»

Новорічна ніч в ресторані «Гранд Чері»

Запрошуємо на святкування Нового 2013 Року! Грандіозне шоу від організаторів свята, загадкові маски і образи, вечірні сукні, святкова атмосфера і неск...

Весняна пропозиція від Шефа

Весняна пропозиція від Шефа

Ресторан «Гранд Чері» має чудову новину для прихильників тайської кухні - в нашому закладі Ви вже можете смакувати улюблені страви тайської кухні

День святого Валентина

День святого Валентина

 Запрошуемо всіх закоханих на святкування Дня святого Валентина  в ресторані Гранд Чері!  Вечеря при свічках та жива музика додасть ром...

Новини блогу

Рибу, птицю - беруть руками?

Рибу, птицю - беруть руками?

Давайте з вами розглянемо яким же інструментом за правилами етикету прийнято користуватися за столом, вживаючи рибу та птицю.

Як  чоловікові правильно увійти до ресторану

Як чоловікові правильно увійти до ресто…

Як правильно увійти до ресторану чоловікові якщо він з жінкою. В ресторан чоловік входить перший, але у нас в Україні прийнято пропускати жінку першою...

Найдорожча кава в світі

Найдорожча кава в світі

Серед багатого розмаїття смачної кави, особливе місце займає "Kopi Luwak" – найдорожча кава в світі. Виробництво цього розкішного напою досить специфі...

icons 06aМ.ВИШНЕВЕ ,КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ Р-Н,

ВУЛ. СВЯТОШИНСЬКА, 26

icons 03aПРАЦЮЄМО ЩОДНЯ: З 11:00 ДО 23:00

БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД 

Для замовлення столу телефонуйте за номерами:

(044) 239-05-61 та (045)985-63-13

Безкоштовний доступ до інтернету
partners


Ресторан "Гранд Чері". (с) 2011. Усі права захищено. GeMHost: веб-майстерня